Sinema Türk'ü Takip Et:
Özer Ataç'la Farklı Bakış

Usta kalem Özer Ataç'tan filmlere farklı bakış

22 June 2019, 20:10
“Şu Dünyaya Bak! Neredeyse Nalları Dikeceksin. Hem de Seni Eşek Cennetine Yollayacak Olan, Hayatta En Çok Sevdiğin Adamın Öz Be Öz Kızı!”

“Sen, Hasan babanın kızı küçük Zeynep misin yoksa? Baban resmini gösterirdi hep de seni pek severdik mangada.” Metin, yıllar sonra aynı kıza âşık olacağını bilemezdi elbette!

01 February 2018, 09:06
“Para, Şan, Şeref Sizin Olsun. Kara Tahtam, Nur Yüzlü Yavrularım, Bir de Şu Viran Evim Bana Yeter de Artar Bile”

Muallim Murtaza; “16 senedir bu okuldayım. Bütün semtin hocası oldum çıktım. Koca koca yıllar geçti aradan. Nesiller bir ırmağın suları gibi akıp geçti önümden. Bense bu suyun kenarındaki ihtiyar ağaç gibi sessiz ve hareketsiz kendi hayatımı yaşadım. Gıdamı akan bu sudan aldım. Hayatımdan memnunum.

07 November 2017, 09:59
“Dünyada, Cinayet Yerine En Erken Gelme Rekoru Türk Polisinindir. Ama Gazeteciler, Cinayet Yerine Daha Cinayet Olmadan Gelir”

"İsmim Murat... Murat Davman." Kahramanımız, "My name is Bond... James Bond" diyen İngiliz ustasına benzer şekilde tanıtıyor kendini.

23 October 2017, 09:20
“Boş, Her Şey Boş! Bizim Hayatımız Kaymış Bir Defa! Şeytanın Kurbanlarıyız! Baştan düşünmek Lazımmış Bu Yolu!”

“Bilerek veya bilmeyerek suç işleyen insan düzelemez mi? Herkes, her gün, her fırsatta lekemizi yüzümüze vurmak için mi yaşatıyor bizi? Yeniden aranıza karışmak, kendimi sizlere sevdirmek istiyorum ben.Mecbur etmeyin, alnımdaki lekeyi sizin kanınızla sildirmeyin bana.” Aslında ‘her an bir daha suç işleyebilirim’ demek istiyor! Hem de daha büyüğünü!

07 October 2017, 19:51
“Tek Suçum, Size Şimdiye Kadar Karınızın Ne Derece Sefil ve Namussuz Bir Yılan Olduğunu Söylememek Ulvi Bey”

"Ben öldürmedim ki Onları. Tek bir şahidim kaldı. O'nu konuşturmam lazım. Başka çarem yok Tülin. Günahsızım ben, ispat etmem lazım. Edeceğim, edeceğim (Sadettin Erbil'in seslendirmesiyle 'edicem')!" Ama meğer polisin her şeyden haberi varmış. Gerçek suçluları ortaya çıkarmak için kullanıyorlarmış Kemal'i!

23 September 2017, 12:19
“Niçin Açılmadın Bana Osman? Bir Kerecik Olsun Açılmadın.”

“Kuru kuruya aşk! Ben sana hayran, sen cama tırman.” Feridun Karakaya, aşkını gizleyen kahramanımıza söylüyor bunları. Osman da “Birini seversin… O’nun hayatını zehir etmemek için diyemezsin. Canlı canlı ama ölülerden beter gezersin” diyecektir.

12 September 2017, 15:09
"Bir Zamanlar Üç Genç Kız, Gönlümüzde Ümitler, Gözümüzde Sevinçlerle Yaşardık. Kimimiz Avukat, Kimimiz Doktor Olacaktık"

Neil Armstrong’un yıllar sonra söyleyeceklerinin benzerini anne babasına söyleyen Filiz; “Evet, size karşı ‘küçücük cüssem’ fakat ‘koskocaman insanlığımla’ isyan ediyorum. Bir gün olsun beni dinlediniz mi?

02 March 2017, 10:58
"Hadi Zengin Bir Koca Bulamadın, Fakir Birine Aşık Olmasaydın Bari Selma"

“Babamı hatırlamam. Annem büyüttü beni rahmetli. Liseye kadar zar zor okudum. Sonra çalışmak zorunda kaldım. Tesfiyecilik yaptım bir ara. Bir ara otobüs biletçiliği. Nihayet şoförlükte karar kıldım.

22 February 2017, 10:59
Arabesk’in Kraliçesi Tüdanya

Tüdanya Bergamalı yoksul bir ailenin dokuz çocuğundan biri. “Öyle fakirdik ki ekmek bile özendiğimiz bir şeydi.” diyor.

12 February 2017, 15:42